týmový úkol (13)

Šifra 13 — závěrečný úkol

Zadání

Tajná pravidla po rozdělení týmu

Komentář

Závěrečný úkol spočívá v zašifrování zprávy polovinou týmu a dešifrování zbylými členy týmu. Realita prostředí odposlouchatelných zpráv a útoků na prolomení šifer je simulována tvrzením, že šifru prolamují organizátoři. (To se však ve skutečnosti nedělo.) Hráči by měli vymýšlet zajímavé způsoby, jak obelstít domnělé útočníky, například posunout text zprávy o heslo, které mohou znát jen členové týmu.

Cílem organizátorů není závěrem potrápit hráče sofistikovaným šifrováním; úkol by měl být hlavně zábavný, napínavý a šťastně skončit.

Komentáře

.

Jedným z morálnych víťazov tejto aktivity je rozhodne tím Ešte je priskoro na nárek, ktorým sa úspešne podarilo dešifrovať prázdny papier :D

Nejaké iné zábavné spôsoby? Neskúšal niekto oholiť hlavu organizátorovi prenášajúcemu správu? :D

Lži

Mě by zase zajímalo, kdo odhalil náš podfuk, že jsme šifry neluštili. Je to (podle nás) jediný způsob jak zaručit stejné podmínky naprosto všem.

pravdy

Ja predpokladal, ze se na to proste nekdo koukne a pokud uzna, ze by to melo cenu resit (posun o 1) tak to vyresi, pokud to bude neco sofistikovaneho, tak to necha byt. Ale je pravda, ze jsem uz pred tim videl temer vsechny orgy, takze mi mohlo dojit, ze uz nikdo nezbyva.

Lži?

Naprosto souhlasím s tím, že závěrečný úkol má být zejména zábavný, čili fakt, že naši zprávu nikdo nezkoušel prolomit, je docela nepodstatný. Nicméně jsem čekal, že aktivita bude vymyslet opravdu šifru (takže ne posun o jméno psa jednoho člena týmu), ale natolik těžkou, že ji orgové ve velmi šibeničním čase nevyřeší, zatímco zbytek týmu v podstatně delším čase ano. Tím pádem by však úkol zabral mnohem více času a i bez toho vznikl v cíli neuvěřitelný chaos, takže něco takového je asi nereálné pro takto velké šifrovačky :)